Ніякої передоплати!

10 нішевих культур для прибуткового агробізнесу в Україні в 2018 р (частина 1)

10 нішевих культур для прибуткового агробізнесу в Україні в 2018 р (частина 1)

За останні 4 роки український ринок товарного плодівництва значно розширився. В першу чергу, за рахунок нишевой продукції, вирощуваної малими і середніми господарствами.

За даними проекту ФАО та ЄБРР, експортний потенціал України на європейському ринку високий по плодам, використовуваним в здоровому харчуванні.

Деякі з них дуже добре знайомі вітчизняному споживачеві, інші тільки почали вирощувати на продаж. Представляємо першу п'ятірку рейтингу привабливих для бізнесу культур.

Батат

Ще кілька років тому солодка картопля був елітної культурою, а сьогодні вже організовуються господарства, які спеціалізуються на даному овоче. І ось чому:

  • Помаранчеві бульби батату багаті бета-каротином, вони корисніші звичайної картоплі в 1,5 - 2 рази, але засвоюються легше;
  • Батат добре культивується практично у всіх регіонах України;
  • Максимальна врожайність на півдні країни - 100 т / га, на сході - близько 35 т / га. Для збору підійдуть картофелекопатели (укр. Картоплекопалка), що агрегатуються з технікою від мотоблока до мототрактора;
  • Внутрішні ціни на батат не опускаються нижче 160 грн за 1 кг, а окупність вже в перший рік може скласти більше 180%;
  • Європа зацікавлена в українському батат, який може витіснити дорожчий американський продукт.

Спаржа

  • Стебла аспарагуса містять повний вітамінний набір: B1, B2, B5, B6, A, C, E, PP, H та ін .;
  • Невисока собівартість спаржі через дешеву робочу силу і високі ціни при реалізації призвели до зростання врожайності до 1,09 тис. т в 2017 р .;
  • Європа щорічно імпортує до 100 тис. т спаржі, що робить її потенційним покупцем українського продукту.

Гарбуз

Ця культура добре відома в Україні, проте її економічний потенціал зріс пару років назад.

  • Гарбуз має широке промислове застосування, від дитячих пюре до масла;
  • Урожайність - 20 - 25 т / га, а витрати на вирощування не перевищують 75 тис. Грн з крапельним зрошенням включно;
  • У країнах Євросоюзу популярністю користуються невеликі сорти, не більше 1 кг.

Щоб заощадити на прибиранні овочів, використовуйте причіпні копачі, т. Н. Картоплекопалка; до мототрактора такі пристосування зазвичай використовуються на мотоблоки.

Смородина

Незважаючи на те, що чорна смородина все ще є аутсайдером за валовим збором, порічка або червона смородина активно завойовує ринок свіжої ягоди.

Український клімат дозволяє збирати врожаї практично одночасно, а при сучасних технологіях охолодження, ягоди смородини зберігають товарний вигляд більше 6 міс.

Вишня

Незважаючи на велику географію української вишні, сьогодні її також можна віднести до нішевим продуктам з - за падіння внутрішнього попиту на свіжу ягоду.

Серед перспектив розвитку "вишневої" проблеми, експерти називають переробку і глибоку заморозку. Для цього потрібні сорти більш високої якості, ніж є сьогодні в Украіне.Поетому селекція і вирощування якісної сировини - більш реальний шлях.

Наші бренди
 • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
 • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs