Ніякої передоплати!

Як вибрати мотоблок для дачі? Види техніки та рекомендації щодо вибору моделі

Як вибрати мотоблок для дачі? Види техніки та рекомендації щодо вибору моделі

У селі нерідко можна побачити по дорозі мінітранспорт - мотоблок. В основі його бензиновий або дизельний двигун, два колеса, ручки для керування. Він займає дуже мало місця та може виконувати понад 30 видів робіт. Мотоблок дуже універсальний і багатофункціональний, тому попит на нього лише зростає та зростає.

Застосування агрегату є актуальним для невеликих сільських господарств, дачі, присадибних ділянок. Вибір моделей сьогодні досить широкий, тому багато хто спочатку стикається з труднощами. У цій статті ми опишемо основні види мотоблоку та рекомендації щодо вибору моделі.

Види мотоблоків

Усі мотоблоки класифікують залежно від їхньої потужності.

Який за потужністю може бути мотоблок?

  • З потужністю двигуна до 7 кінських сил. Найлегші за вагою моделі. Найчастіше у них встановлені бензинові двигуни з повітряним охолодженням, що забезпечує невелику масу конструкції. Підходить як мотоблок для дачі або власної земельної ділянки площею до 20 соток. За допомогою них можна виконувати культивацію ґрунту, оранку, підгортання, викопування картоплі.
  • Із потужністю до 10 кінських сил. До цієї категорії входять мотоблоки для села. Рекомендований діапазон площі ґрунту варіюється від 20 соток до половини гектара. Дане обладнання вже відноситься до більш важкого та справляється з іншими масштабами та завданнями. На нього можна встановити складні навішування: роторну косарку або шнек для збирання снігу. На середній за потужністю мотоблок встановлюють дизельний двигун, дуже рідко можна зустріти бензиновий середньопотужний агрегат.
  • Із потужністю до 15 соток. Це вже важкий варіант мотоблоку, який може впоратися з необробленим ґрунтом та площею ділянки від 1 гектара. На потужні мотоблоки встановлені дизельні двигуни із рідинним охолодженням. На важкі моделі можна підібрати більше різноманітних наважок. Їх також можна перемонтувати мототрактор за бажанням.

Легкі мотоблоки відрізняються недорогою ціною та гарною маневреністю, також їх простіше зберігати та перевозити. Середні моделі хороші при необхідності виконання різноманітних робіт із застосуванням складних та простих наважок. Тяжкі мотоблоки - оптимальний варіант для великої ділянки, застосування всіх видів мотоблокового обладнання.

Рекомендації щодо вибору моделі мотоблоку для дачі чи села

Для того щоб вибрати надійний та комфортний агрегат для сезонної або регулярної роботи на городі, саду, на дачі, рекомендуємо звертати увагу на три основні пункти:

  • Потужність двигуна та його тип - від цього залежатиме які роботи та площі здолає транспорт, з якими завданнями впоратися, докладніше про це описали вище;
  • Ціна та виробник - вартість залежить від першого пункту та надійності техніки, при виборі виробника варто звернути увагу на стабільність роботи та чисту репутацію бренду;
  • Ширина обробки - важливий момент при виборі мотоблоку, так як різні моделі можуть бути з шириною захвату від 1 до 1,3 метра, бажано підібрати модель із регульованою шириною захвату.

Також варто зазначити додаткові опції. Це перш за все тип запуску. Мотор можна запускати вручну або за допомогою електричного стартера, що зручніше та швидко в будь-яку погоду. Ще один момент, що полегшує роботу на городі - диференціал, що блокується, не всі моделі ним укомплектовані. Також добре, коли техніка має регулювання керма, що допомагає швидше повертати на транспорті та йти з ним близько, не ззаду.

Наші бренди
  • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
  • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs