Ніякої передоплати!

Джерела безперебійного живлення

Сьогодні однією із найактуальніших проблем в Україні стали перебої в електриці. Тому виникла гостра потреба у різних джерелах безперебійного живлення. На сьогоднішній день існує безліч різновидів UPS для дому, квартири, офісної установи. У цій статті ми розповімо, які бувають джерела безперебійного живлення, як правильно вибрати їх та де можна купити за недорогою ціною.

Завдання, які вирішують джерела безперебійного живлення

ДБЖ - джерело безперебійного живлення, що поєднує в собі кілька видів обладнання з системою управління у вигляді мікроконтролера. Основна частина електронного пристрою – це інвертор. Він перетворює напругу, приймаючи постійний струм від акумулятора та видаючи необхідну кількість змінного струму. Як правило, інвертор не функціонує до тих пір, як виникла потреба автономної роботи споживача. Практично кожен UPS оснащується акумулятором, але є моделі, до яких необхідно підключити зовнішню батарею. До джерел безперебійного живлення підходять акумулятори з гелем. Вони відрізняються високим циклічним ресурсом, низьким саморозрядом, недорогою ціною. Також у пристрій ДБЖ входить вбудована зарядка. За допомогою неї поки є світло, батарея заряджається.

Безперебійники необхідні для тимчасового чи резервного джерела електрики для дому, квартири, побутового та професійного обладнання. У приватному будинку вони можуть знадобитися у разі збоїв електромережі для живлення твердопаливного та газового котла, опалювального насоса, циркуляційного насоса, холодильника, техніки відеоспостереження, телевізора. У квартирі найчастіше необхідне джерело безперебійного живлення для побутової техніки, комп'ютера, ноутбука та роутера. ДБЖ може спільно працювати з електричним генератором, перемикатися в автономний стан, компенсувати відхилення напруги 220 Вольт.

Види ДБЖ

Існує техніка, яка особливо чутлива до різких вимкнень електрики та збоїв оптимальної напруги в 220 Вольт. До такої відносяться сервери, комп'ютери, обладнання для зв’язку. У разі відключення електропостачання без ДБЖ для комп'ютера не обійтися. За своєю конструкцією та принципом роботи, всі безперебійники класифікують як резервні, інтерактивні та з подвійним перетворенням. Розглянемо кожен із видів докладніше.

ДБЖ для дому та офісу резервного типу

Джерело безперебійного живлення резервного типу вважається одним із найпоширеніших видів подібного обладнання. До його переваг відноситься висока надійність, простота схеми та широкий асортимент моделей за потужністю в КВт та ціні, тривалий термін експлуатації, підключення додаткового акумулятора, високий ККД. Конструкційно резервний ДБЖ для будинку складається з перемикача, випрямляча, вбудованого акумулятора, фільтра імпульсів та інвертора. При відключенні електрики безперебійник забезпечує будинок або квартиру електроенергією протягом 10 мс. Тривалість автономної роботи інвертора залежить від ємності вбудованого або зовнішнього акумулятора.

Як вибрати резервний ДБЖ для дому?

При виборі ДБЖ для дому та ДБЖ для котла варто звертати увагу на 4 основні фактори:

 1. Потужність безперебійника для котла. Щоб визначити необхідну потужність ДБЖ для дому, слід підрахувати споживану енергію всього обладнання, яке буде підключатися до джерела живлення. Вона вимірюється у Ваттах (Вт). Для підрахунку цього показника у Вольт-амперах необхідно помножити загальну суму Вт на 0,6.
 2. Тривалість автономної роботи. При виборі ДБЖ для котла та будинку важливо знати, скільки годин воно зможе надавати електроенергію. Цей показник залежить від ємності акумулятора.
 3. Шум. Для того щоб звуки ДБЖ для дому не заважали і не впливали на комфорт мешканців, рівень шуму повинен бути в межах 38-78 Децибелів.
 4. Додаткові опції. Сюди може входити електронний дисплей, вбудований в обладнання, на якому відображатиметься інформація про акумулятор, потужність змінного струму, режим роботи ДБЖ для дому.

ДБЖ для комп'ютера або UPS інтерактивного типу

Безперебійники для комп'ютера належать до техніки інтерактивного типу. Вони призначені для тимчасового короткого забезпечення електроенергією побутової та комп'ютерної техніки. Один із найпоширеніших варіантів UPS призначений для системного блоку комп'ютера. ДБЖ для ПК відрізняється від стабілізатора напруги або мережевого фільтра. Він має великий набір функцій і застосовуються не тільки як резервне джерело електрики. До основних переваг ДБЖ для комп'ютера варто віднести:

 • Опція стабілізатора напруги – при роботі від загальної мережі електроенергії інтерактивні ДБЖ для ПК стабілізують напругу під оптимальну в 220 Вольт, яка часто варіюється від 140 до 290 Вольт;
 • Захист від замикань та різких стрибків електрики – інтерактивний безперебійник запобігає дорогі поломки електричних приладів, пов'язані з короткими замиканнями, різкими перепадами напруги, імпульсними перешкодами;
 • Можливість підключення через мережевий фільтр – інтерактивний апарат для комп'ютера можна включати за допомогою мережевого фільтра, що досить зручно та вигідно з фінансової сторони, оскільки не потрібна покупка подовжувачів.

Види інтерактивних ДБЖ для комп'ютера та побутової техніки

Всі моделі класифікують залежно від потужності обладнання. Джерела безперебійного живлення з потужністю від 500 до 700 Вт призначені для резервного забезпечення електроенергією системного блоку та комп'ютерного екрану. Також такого недорогого апарату вистачить на підключення та функціонування роутера. Але перед покупкою того чи іншого безперебійника варто проконсультуватися з провайдером, що надає бездротовий інтернет. Також цей ДБЖ для дому впорається з двома видами техніки одночасно: телевізором, акустикой чи ігровою консоллю.

Найбільш потужними вважаються моделі від 700 до 800 Вт. Вони можуть забезпечити живленням два або три комп'ютери та монітори. Найпотужніші інтерактивні безперебійники відрізняються показниками 800-1600 Вт. Їх можна використовувати в невеликому офісі та в домашніх умовах для одночасної роботи трьох комп'ютерів та моніторів або телевізорів та двох-трьох ігрових приставок.

ДБЖ для котла та іншої техніки з подвійним перетворенням

Ці безперебійники виконують кілька перетворень енергії: зі змінного на постійне з постійного на змінне. На виході получаємо оптимальне значення. Це найкращі за своєю надійністю та функціональністю апарати. Після встановлення ДБЖ для котла та іншого особливо важливого обладнання можна забути про мережні коливання та різні перешкоди в мережі. Особливо оптимальна напруга має значення для чутливої до стрибків напруги апаратури. До такої відносяться офісні комп'ютери, сховища інформації, дорога відео та аудіо апаратура, газовий котел, побутові прилади.

Переваги ДБЖ для котла та іншого обладнання з подвійним перетворенням:

 • Перетворення будь-якої напруги в синусоїду;
 • Стабілізація електрики у часовому та автономному режимах;
 • Постійна робота та живлення приладів навіть за наявності електрики від загальної мережі;
 • Швидкий перехід на джерело безперебійного живлення від акумулятора під час відключення мережі;
 • Режим BY-PASS із функцією фільтрації;
 • Підживлення навантаження від загальної мережі;
 • Інтелектуальне управління сприяє продовженню терміну експлуатації ДБЖ для котла;
 • Широка комплектація обладнання різними роз'ємами для підключення будь-якої техніки.

До недоліків безперебійника з подвійним перетворенням відносять високу вартість порівняно з недорогими резервними та інтерактивними ДБЖ.

Підіб'ємо підсумки на вибір джерела безперебійного живлення. Для чутливої техніки до стрибків та перешкод у мережі варто вибирати інтерактивні та постійні апарати з подвійним перетворенням енергії. Наприклад, газовий котел обладнаний електронікою, яка при різкому відключенні світла може зашкодити. У такому разі ремонт обійдеться дуже дорого. Тому є потреба в UPS з подвійним перетворенням. При виборі важливо враховувати рекомендовану потужність всього обладнання, яке буде підключатися до резервного або постійного джерела. Вона вимірюється у Вт. Також звертайте увагу на наявність вбудованого, можливість підключення зовнішнього та ємність акумулятора. Від цього залежить тривалість роботи ДБЖ без підключення до спільної мережі. Купити у Києві та інших містах України недорогі ДБЖ можна у нашому інтернет-магазині. Доставка по всій країні.

Часто задавані питання щодо джерел безперебійного живлення (ДБЖ)

❓ Що таке джерело безперебійного живлення (ДБЖ)?

⭐ Джерело безперебійного живлення дає можливість безпечно відключити електрообладнання при відключенні електрики.

❓ Які торгові марки ДБЖ популярні в Україні?

⭐ Найпопулярніші торгові ДБЖ в Україні: Volt, Kraft&Dele і Inwerton.

❓ Які ціни на джерела безперебійного живлення (ДБЖ)?

⭐ Ціни на джерела безперебійного живлення (ДБЖ) в нашому магазині починаються від 2000 і можуть досягати 20000 грн.

❓ Яка доставка при покупці джерела безперебійного живлення (ДБЖ)?

⭐ При покупці джерела безперебійного живлення (ДБЖ) будь-якої торгової марки Ви отримуєте безкоштовну доставку на відділення поштової служби.

❓ Які параметри важливі при виборі ДБЖ (джерела безперебійного живлення)?

⭐ При виборі ДБЖ (джерела безперебійного живлення) варто звернути увагу на головні параметри: пікову та імпульсну потужність, час роботи вбудованого акумулятора при максимальній потужності, а також можливість підключення додаткового акумулятора.

❓ Для чого можна використовувати джерела безперебійного живлення (ДБЖ)?

⭐ Джерела безперебійного живлення зачасту використовуються як стабілізатор напруги для оргтехніки, а також для безпечного вимкнення електрообладнання при відключенні електрики в мережі.

Фільтр
Ціна
 •  —  грн 
Наявність
Наші бренди
 • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
 • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs