Стабілізатори напруги
Стабілізатор напруги для будинку або квартири: види та застосування
Поточну проблему з перебоями електрики може вирішити лінійний та імпульсний стабілізатор напруги. Дане обладнання призначене для того, щоб вирівнювати напругу в мережі та запобігати поломкам побутової техніки. Завдяки використанню стабілізатора напруги можна забезпечити тривалу та безперебійну роботу газового котла, холодильника, телевізора, комп'ютера, пральних машин. Інтернет-магазин Мотокосмос пропонує широкий асортимент електричного обладнання імпульсного та лінійного типу за вигідними цінами у Києві та інших містах України. У цій статті розповімо які бувають види і як вибрати стабілізатор напруга для будинку, для котла, для комп'ютера, для холодильника, для пральних машин.
Види стабілізаторів напруги для будинку по електромережі
За типом електромережі існують однофазні та трифазні моделі. Однофазний стабілізатор напруги для квартири та газового котла вважається найпоширенішим. Вибір таких моделей досить великий. Вони призначені для вирівнювання електроенергії в мережі 220 Вольт. Застосування можливе у приватних будинках, котеджах, квартирах, офісах, державних установах. 3-х фазні стабілізатори напруги засновані на 3-х однофазних апаратах, які між собою синхронізовані мікроконтролером. Цей блок здійснює контроль напруги, симетричність фаз, перекоси в мережі. Такі моделі найчастіше використовуються на заводах, у промисловій сфері.
Усі види стабілізаторів напруги за принципом функціонування
На сьогоднішній день налічується близько п'яти видів стабілізаторів напруги за принципом роботи: електронні, електродинамічні, інверторні, релейні та ферорезонансні. Розглянемо кожен із них докладніше з перевагами та недоліками.
Електронні стабілізатори напруги для дому та для котла: особливості та переваги
Це обладнання має пристрій, що вимірює вхідну електроенергію та контролює всі провідникові деталі за допомогою мікропроцесора. Ще електронні стабілізатори напруги для будинку називають симісторними та тиристорними. Обидва види мають несуттєві відмінності між собою.
До їх переваг відносять:
- Досить високі показники швидкості регулювання – стрибок у напрузі буде відрегульовано максимально за 2 секунди;
- Великий діапазон вхідної напруги - електронні стабілізатори для дому працюють з показниками від 93 до 303 Вольт, можна відкоригувати в процесі виготовлення;
- Безшумна робота – в порівнянні з іншими видами електронні моделі майже не видають звуків, винятком стає малий запас потужності та перезавантаження апарату;
- Надійний захист – електронні стабілізатори напруги захищені від коротких замикань, перенапруг, укомплектовані фільтрами для придушення електрошуму;
- Компактні розміри – нормалізатори електрики електронного типу мають невеликі габарити та їх можна кріпити до стіни;
- Довгий термін експлуатації – завдяки простому принципу роботи ці моделі можуть працювати до 20 років, виробники надають гарантію на них від 5 років і довше.
До недоліків електронних апаратів для дому відносять ступінчасте регулювання та низький запас потужності. Стабілізатори середнього та преміум класу мають від 16 до 48 ступенів обмотки трансформатора, тому перший мінус тут ніяк не виявляється.
Сервопривідні або електродинамічні стабілізатори напруги
Такі агрегати обладнані електричним двигуном, встановленим у трансформаторі. Для керування стабілізатори мають вбудований мікропроцесор. Коли вхідна напруга змінюється, мікропроцесор запускає електричний двигун, який у свою чергу здійснює переміщення графітового ролика на відповідну позицію трансформатора. Таким чином постійний струм у мережі нормалізується до оптимального показника 220 Вольт. Найпотужніші моделі оснащені колоноподібними трансформаторами з рухомими деталями та графітовим роликом. Відмінно підходять для стабілізації напруги комп'ютера.
Серед переваг електродинамічних нормалізаторів мережі зазначають:
- Плавність регулювання. Одна з переваг сервопривідних апаратів, що виділяються. Це стало можливим завдяки механічному переміщенню ролика.
- Максимальна точність напруги. Практично всі електродинамічні моделі, включаючи бюджетні, видають точні показники напруги із мінімальною похибкою.
- Досить широкий діапазон вхідного струму. Це особливо важливо для застосування в Україні. Так як в нашій країні може рівень електромережі значно знижуватися у вечірні та ранкові години.
- Високий запас потужності. Навіть бюджетні стабілізатори з мінімальним показником напруги мають досить високий запас потужності.
- Високий рівень захисту. Техніка для дому захищена від струму та перенапруги, а також самозаймання завдяки наявності датчиків температури, що контролюють перегрів схеми.
- Можливість роботи за мінусової температури. Варто зазначити, що сервопривід е стабілізатори можуть використовуватися в умовах низької температури, яка може становити до -25 С.
Недоліками вважаються шумна робота електродвигуна, не найвища швидкість регулювання від 8 до 18 мс, велика вага та розміри.
Безступінчасті стабілізатори напруги
Також їх ще називають інверторними. Ці агрегати є новинкою у сфері електро технологій. Подібний принцип роботи в ДБЖ постійного режиму. Діапазон потужності від 0,25 до 350 кВт. У конструкцію інверторних нормалізаторів не входить автотрансформатор, за рахунок чого показники вхідної напруги набагато ширші порівняно з попередніми видами пристроїв.
Основні переваги інверторних моделей:
- Плавне регулювання – будь-які коливання, зміни та стрибки в мережі регулюються плавно та ефективно;
- Мінімальна похибка у вихідній напрузі – для побутової техніки стабілізатори забезпечують струм 220 Вольт з похибкою в 1 одиницю, а для промисловості відсоток похибки дорівнює 0,5;
- Швидке реагування на стрибок у мережі – за 20 мс стабілізує напругу до норми;
- Діапазон вхідного струму від 130 до 330 Вольт;
- Високий рівень захисту від коротких замикань, низького струму в мережі, перенапруги, займання;
- Невибагливість до температурних умов – інверторні стабілізатори працюють у мороз та спеку, рекомендована температура для них від – 25 С до 40 С тепла;
- Безшумна робота - якщо правильно вибрати пристрій за потужністю, то він видаватиме мінімальний рівень шуму;
- Довгий термін роботи - інверторні апарати можуть пропрацювати до 25 років, з ремонту потрібно максимум заміна охолоджувальних елементів;
- Компактність і невелика вага – за рахунок відсутності трансформатора габарити та вага пристрою в рази менше.
Єдиним мінусом інверторних стабілізаторів напруги є низький запас потужності. Для європейської продукції він становить 150% від номінального показника.
Переваги та недоліки релейних стабілізаторів напруги для дому
Оптимальне обладнання для комп'ютера. Оскільки релейні перетворювачі відповідають необхідним характеристикам ПК. Комп'ютери не вважаються особливо чутливими до перепадів і вимагають високої потужності. Релейне обладнання працює на базі силового реле, через яке здійснюються маніпуляції з автоматичним трансформатором. Принцип роботи нагадує електронний вигляд стабілізаторів. Серед плюсів релейних моделей для дому відзначають високу швидкість регулювання (20-40 мс), широкий діапазон вхідного струму в мережі, захист від перенапруги та коротких замикань, компактні розміри та невелика вага. Мінуси: ступінчасте регулювання і досить велика похибка напруги, низький запас потужності, клацання під час роботи нормалізатора електрики, середній термін експлуатації.
Особливості ферорезонансних стабілізаторів
Основний принцип роботи полягає у магнітному насиченні елементів трансформатора. Одні з найдорожчих пристроїв в асортименті техніки, що регулює електрику. Швидкість роботи їх досягає показника 30 мс. Ферорезонансні моделі мають найбільш широкий діапазон вхідного струму. Захисна система включає придушення перешкод, захист від перенапруги, різких стрибків та коротких замикань. Діапазон потужності однофазних моделей – 0,1 до 15 кВт, 3-х фазних – 5-100 кВт. Напруга регулюється плавно та ефективно. Пристрої можуть працювати в широкому температурному діапазоні: від -20 до 50 С тепла. Термін роботи може сягати 50 років. До недоліків варто віднести недостатню точність вихідної напруги та велику вагу.
Який купити стабілізатор напруги для котла?
Для холодильника, для пральних машин та для котла в будинку чудово підходять електронні, сервопривідні та релейні види пристроїв. Потужність моделі для котла є оптимальною в 1 кВт, для всього обладнання в будинку рекомендується купувати варіанти з показниками в 10 кВт. Кожне опалювальне обладнання сучасного зразка укомплектоване електронною платою та насосом, який без електрики не зможе функціонувати. Але також на роботу приладу впливає некоректна напруга. Тому для котла так важливий стабільний змінний та постійний струм. Саме з цією метою для котла окремо купують стабілізатор напруги.
Електронна плата сучасного типу працює з чітким показником вольтажу, допустимо невелике відхилення залежно від моделі. Різкий стрибок електроенергії в мережі може стати останнім для опалювального котла. Так як плата при раптовій зміні вольтажу згоряє, а замінити її невигідно з фінансової сторони. Якісний стабілізатор для котла допомагає запобігти дорогому ремонту електронної плати. Для котла такий пристрій нормалізує напругу в мережі. При виборі перетворювача для котла необхідно визначити фазність мережі: однофазна 220 Вольт, трифазна 380 Вольт.
Також важливі для котла такі нюанси перетворювача:
- Потужність приладу – для котла орієнтуємось на потужність електричного насоса;
- Швидкість регулювання електроенергії – вимірюється мілісекундами та вказана вище в залежності від типу перетворювача;
- Точність коригування напруги – ймовірні відхилення виробника вказує на характеристики приладу для котла;
- Рекомендована температура в приміщенні – важливий критерій при виборі перетворювача котла, оскільки опалювальне обладнання часто знаходиться в кімнатах з низькою температурою повітря.
Поширені запитання щодо стабілізаторів напруги
❓ Що таке стабілізатори напруги?
⭐ Стабілізатори напруги на сьогоднішній день дуже популярні в Україні через часті та великі скачки напруги в електромережі. Найбільш популярні моделі домашніх стабілізаторів: стабілізатор напруги 1000ВА 230В KD1925 та стабілізатор напруги 2000ВА 230В KD1926.
❓ Яка ціна на домашні стабілізатори напруги в Україні?
⭐ Ціни на домашні стабілізатори напруги в нашому інтернет-магазині починаються від 3000 і можуть сягати до 8000 грн за найпотужнішу модель.
❓ Як відбувається доставка стабілізаторів напруги в Україні?
⭐ Стабілізатори напруги в нашому магазині можна забрати самовивозом або ми можемо відправити товар поштовими службами. Доставка за повної оплати товару при замовленні - безкоштовна.
❓ На що слід звернути увагу при виборі стабілізатора напруги?
⭐ При виборі стабілізатора напруги слід враховувати такі параметри як: потужність, частота, а також вхідна та вихідна напруга.
❓ Для чого призначені стабілізатори напруги?
⭐ Основним призначенням стабілізаторів напруги є збереження працездатності електрообладнання при великих скачках напруги в мережі. Це можуть бути приватні та багатоквартирні будинки, а також офісні приміщення.
- — грн