Ніякої передоплати!

Як налаштувати плуг на мотоблоці, мінітракторі та мототракторі?

Як налаштувати плуг на мотоблоці, мінітракторі та мототракторі?

Кожен власник сільського господарства знає, що плуг є базовим навісним обладнанням у землеробстві. Після купівлі сільськогосподарського транспорту першим придбанням стає плуг. Наважка призначена для перевертання та розпушування верхнього шару ґрунту. Оранка землі робить її м'якшою і зволоженою, знижує кількість рослинності на ділянці. Плуг представлений у широкому асортименті у вигляді ротаційного, чизельного, лемішного, дискового та комбінованого обладнання. Найбільш затребуваним вважається лемішний плуг. У цій статті ми розповімо, як налаштувати плуг на мінітрактор та інші види транспорту, призначені для оранки землі.

Для чого потрібно налаштувати плуг на мототракторі чи мотоблоці?

На сьогоднішній день складно собі уявити землю, яка приносить плоди та врожай без механізованої обробки. Оранка за допомогою плуга створює найбільш сприятливі умови для зростання культур. Необхідність правильно відрегулювати плуг пов'язана з підвищенням вологості та надходження кисню до ґрунту після орання. Це впливає на якість та швидкість вирощування рослин. Якщо грамотно налаштувати плуг на тракторному транспорті, можна отримати відмінні результати оранки грунту і збільшити шанси урожайності посівних культур. Таке навісне обладнання як плуг на мотоблок, мототрактор та мінітрактор представлено різними типами. Але основний принцип кожного виду полягає у перевертанні шару землі.

Що враховувати, щоб правильно налаштувати плуг?

Перед тим, як налаштувати плуг, важливо уточнити деталі про тип і рельєф ґрунту, наявність бур'янів та інших шкідливих рослин. Ці дані необхідні для того, щоб визначити потрібну глибину обробки. Глибина може змінюватись до 50 см. У найпоширенішому варіанті - 20 см. Рекомендації з налаштування плуга:

  • Спочатку необхідно встановити транспорт на рівному покритті та підключити техніку, після чого підняти плуг;
  • Далі підкласти під колеса по одному брусу заввишки 18 см, це важливо для того, щоб відрегулювати правильно обладнання, так як при обробці грунту відбувається зміщення центру тяжіння вправо;
  • На повнопривідний трактор рекомендована висота буде вищою на кілька сантиметрів;
  • Далі зафіксуйте колеса та навісну техніку у зазначеному положенні та продовжуйте дотримуватися інструкцій, як правильно налаштувати плуг.

Як налаштувати перший корпус та польову дошку?

Далі для того, щоб правильно відрегулювати плуг, необхідно зробити відступ від кінця лемеша до правого колеса. Відстань між ними має бути не більше десяти відсотків ширини захвату всього плуга. Після цього слід налаштувати лемеші оборотного чи стандартного плуга. Для цього опустіть навісне обладнання таким чином, щоб різальний елемент був щільно притиснутий до ґрунту. Польова дошка повинна бути в парі сантиметрів від поверхні ґрунту. Якщо неправильно відрегулювати польову дошку, це може істотно підвищити навантаження на транспорт. Також неправильне регулювання впливає на знос плуга.

Як налаштувати двокорпусний плуг на мінітракторі чи мототракторі?

Найчастіше таке обладнання встановлюється саме на малогабаритну техніку із невеликою потужністю. Правильно відрегулювати плуг у такому випадку можна все також дотримуючись рекомендацій вище. Встановіть мінітрактор на рівну поверхню і розмістіть під колеса бруси з висотою до 20 см. Якщо у вас задньопривідний агрегат, оптимальною висотою буде 18 см. Для повнопривідних транспортних засобів краще вибирати трохи вище бруски.

Далі необхідно налаштувати перший корпус плуга таким чином, щоб від кінця лемеша до внутрішньої сторони колеса був інтервал у вигляді десятої частини всієї ширини захоплення одного корпусу обладнання. Наступний етап з налаштування двох плугів - регулювання лемешів по відношенню до ґрунту. Для цього лемеш повинен бути повністю впритул з поверхнею ґрунту. При цьому польова дошка має бути розташована не зовсім впритул до землі. Між нею та поверхнею - невелика відстань. Після того, як відрегулювали перший корпус, потрібно налаштувати другий і можна перевіряти роботу всього навісного обладнання.

Наші бренди
  • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
  • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs