Ніякої передоплати!

Як посадити картоплю за допомогою мінітрактора?

Як посадити картоплю за допомогою мінітрактора?

Засадити велику ділянку картоплею вручну досить важко. Багато фермерів і господарі механізуються процес посадки картоплі. Найбільш зручною технікою для виконання даного завдання є малолітражний трактор. Він споживає трохи палива і відмінно справляється із завданням на всіх етапах - від підготовки грунту до збору і перевезення врожаю. Можна купити готовий трактор, а можна вивчити всю необхідну інформацію, як зробити мінітрактор, і зібрати його своїми силами.

Трудовитрати на посадку картоплі при використанні трактора знижуються в рази, особливо на великих ділянках землі. Головне - дотримуватися термінів посіву, використовувати якісне насіння і правильно удобрювати грунт.

Підготовка посівного матеріалу

Бульби слід вибирати якісні і сортові, не допускається використання ураженого хворобами або шкідниками матеріалу. Перед посадкою бульби пророщують, відбраковують «ялові» насіння з тонкими білими паростками. Активізує процес зростання світло, тому картопля необхідно розкласти на пару тижнів в світлому місці. Якщо проклюнулися невеликі зелені відростки - значить, настав час посадки.

Підготовка ґрунту й посадка

Для посадки картоплі в грунт грунт повинен прогрітися до +6 градусів, а температура повітря досягти не менше +8. Також повинна минути загроза повторних заморозків. Грунт повинен бути досить вологим і розсипчастим. Ділянка краще ще з осені обробити фрезою на глибину до 10 см. Мінімальна ширина міжрядь дорівнює 60-70 см, оптимальна відстань між бульбами - 30 см.

Якщо у вас є досвід і достатні навички, такі як знання техніки і вміння працювати з інструментом, можна зробити міні-трактор самостійно. До маленьких тракторів продаються спеціальні сівалки для картоплі. Для кращої освітленості рядки роблять з півночі на південь. Картоплю краще садити після пшениці, редиски, огірків, квасолі, гороху або сидератів. Не рекомендується посів після помідорів і баклажанів.

Догляд за посадками

Через тиждень після посадки проводять боронування міжрядь, яке повторюють приблизно через 15-20 днів після сходів. До появи сходів два рази проводять підгортання. Якщо є загроза заморозків - рослини вкривають землею. Під час вегетації прополюють міжряддя і ще раз підгортають ряди.

Обробки від хвороб і шкідників

Перед посадкою картоплю можна обробити органічними або хімічними препаратами. Після вирівнювання сходів проводять першу обробку від колорадського жука. Можна використовувати хімічні препарати, але на сьогоднішній день існують їх органічні аналоги на основі бактерій (актофіт, актофітін та інші). Органіка діє ефективно, при цьому є нешкідливою для людини і тварин. У міру вегетації обробку повторюють ще 1-3 рази, залежно від погодних умов.

Збір врожаю

Урожай можна збирати вручну. Але при наявності малолітражного трактора, це набагато легше зробити за допомогою картоплекопачів. Вона чіпляється позаду трактора і працює від вала відбору потужності. Після просушування урожай транспортують в сховище, це можна зробити за допомогою того ж минитрактора з причепом.


 

Наші бренди
  • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
  • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs