Ніякої передоплати!

Підготовка мотоблоку до зими: загальні правила експлуатації взимку року

Підготовка мотоблоку до зими: загальні правила експлуатації взимку року

Мотоблок - один із найбільш затребуваних транспортів у сільському господарстві України. Його застосовують для обробки землі, догляду за газоном та садом, вивезення сміття, прибирання території. Багатофункціональність робить мотоблок незамінним транспортом для малого сільського господарства. Рекомендована площа, яку здолає агрегат, становить від 1 до 5 Га залежно від потужності моделі. За кожним видом транспорту потрібно правильно доглядати та зберігати у належних умовах, щоб продовжити максимально його термін експлуатації та не допустити передчасних поломок. Одне з найчастіших питань у користувачів сільськогосподарської техніки: "Як завести мотоблок взимку?". У цій статті ми розповімо про правила експлуатації та зберігання пристосування, а також про те, що робити, якщо агрегат не заводиться взимку.

Основні правила використання та зберігання мотоблоку

Перед початком зими сільгосптехніку потрібно певним чином підготувати до морозів та мінімальної експлуатації. Будь-який транспорт потребує такої підготовки, якщо його необхідно використовувати або зберігати у морози. При недотриманні цих правил мотоблок може вийти з ладу, перестати включатися, деякі деталі можуть окислитися і з'явиться осад у витратних матеріалах. Також користувачі відзначають наявність корозії на частинах мотоблока, що рухаються, через що якісь з елементів перестають працювати в цілому.

Температура взимку в Україні може досягти позначки -20 градусів. Це може стати дуже критичною обставиною для продовження терміну експлуатації транспорту. До загальних правил експлуатації та зберігання мотоблоку відносять:

  • Контроль відсутності бруду та води на покритті та ключових деталях транспорту - вологе середовище в низькотемпературних умовах може стати критичним для мотоблоку;
  • Регулярне технічне обслуговування та перевірка на справність перед зимою - щоб навесні активно користуватися мотоблоком, потрібно провести повний технічний огляд та переконатися у справності всіх елементів.

Як підготувати мотоблок для зберігання?

Для того, щоб активно використовувати транспорт у розпал сезону, підготуйте його правильно в холодну пору року:

  1. Миття та сушіння навісного пристосування. Усі деталі, якими здійснюються земляні роботи, потрібно вимити та осушити. Ріжучу частину необхідно заточити.
  2. Обробка рушійних елементів. Ці деталі також потрібно підготувати належним чином. Для цього треба очистити рушійні елементи і змастити маслом, щоб захистити від корозії.
  3. Миття та сушіння складових елементів мотоблоку. В обов'язковому порядку необхідно очистити та висушити інші деталі транспорту.
  4. Злив олії та фільтрація. Перед зберіганням мотоблока слід злити масло з редуктора, профільтрувати його і залити назад або залити в нього нове. У будь-якому випадку у весняну пору року потрібно замінити масло на свіже, тому що старе вже втратить свої властивості.
  5. Підготовка паливного бака Паливний бак готують на зиму двома способами: або повністю зливають паливо і протирають його насухо, або заливають повністю до горла і не залишають зазору для попадання повітря всередину.
  6. Підготовка до інших елементів. З мотоблока з електростартером необхідно вилучити батарею та зберігати її у теплому приміщенні. Повітряні фільтри слід очистити або змінити масло в масляній ванні, в якій вони можуть зберігатися. Свічку розжарювання потрібно викрутити. У поршні потрібно додати трохи олії. Гума мотоблока, як правило, не призначена для зимової експлуатації, тому її потрібно зняти і покласти на зиму в опалювальне або захищене від морозу місце.

Як завести мотоблок взимку?

Щоб використовувати мотоблок взимку, якщо він не заводиться і раніше не був підготовлений, слід скористатися олією для очищення від корозійного впливу та вимити всі деталі, після чого ретельно висушити. Але рекомендуємо завжди своєчасно виконувати загальні правила зберігання мотоблоку перед настанням морозів.

Наші бренди
  • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
  • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs