Деякі фермери вважають за краще загодовують землю хімікатами, що обіцяють надзвичайно високі врожаї. Однак, застосування таких сумішей вимагає точних дозувань і значних коштів.
У попередній статті ми розглянули передпосівний обладнання для поліпшення механічної структури подплужного шару. На черзі - прості і доступні кожному фермеру агротехнічні заходи. Вони не тільки не шкідливі, але і повинні застосовуватися постійно.
Постільний режим
Іноді для відновлення родючого потенціалу досить залишити землю під паром хоча б на сезон. Практикувати подібне можна і на 100 га, і на 6 сотках приблизно кожні 5 років, коли мінеральні добрива і сівозміну неефективні.
Щоб "відпочинок» не вилився в скорочення врожаїв, залишайте незасіяної тільки одну половину поля на рік.
Грунт під паровим полем містить близько 25% вологи на глибині до 20 см, вона темніша, пухка і дуже легка.
Приготуйте органічний "коктейль"
"Бідні" на мікрофлору грунту - пісковики, вапняні грунти і т. Д. Рекомендується підгодовувати органічними еко-добривами - гноєм, компостом, біогумусом і т. Д. Для оперативної закладення підгодівлі і насіння в землю використовуйте навісні розкидачі та садильники на мототрактору комплекті.
- Незважаючи на всю простоту, звичайний гній здатний як поліпшити біохімічний склад земель, так і знищити сходи:
-
Свіжий гній містить аміачний концентрат, буквально спалює коріння;
-
Для добрива гарбузових, хрестоцвітних і шпинату використовуйте послід на ранній стадії розкладання;
-
Перепрілий гній і перегній містять оптимальну кількість мікроелементів: магнію, азоту, сірки, калію, кремнію, хлору і фосфору.
У домашньому господарстві застосовують кінський, коров'ячий, свинячий, овечий і Хлєвний перегною.
-
Компост - штучний продукт кінцевого розкладання рослинних і харчових відходів, перемішаних із землею. У компостну купу йде все, крім пророщених і хворих рослин, томатної гички, капустяних качанів.
-
Останнім часом в сільському господарстві зросла популярність біогумусу або вермикомпосту. Ця речовина без запаху є результатом переробки органіки дощовими черв'яками. Воно збагачує грунт корисними мікроорганізмами.
Перевага органічних добрив - в доступності і біологічної цінності. Мінус - в тривалості "дозрівання". Якісний перегній можна отримати лише через 2 роки.
Дотримуйтесь сусідство
Правильно організований сівозміну здатний попередити накопичення токсичних відходів життєдіяльності рослин у верхньому шарі, зміцнити легені грунту і розпушити важкі:
- Щорічно чергуйте культури різних сімейств. Полегшити їх висів вам допоможуть причіпні садильники і зернотукові сівалки на мототрактор;
- Комбінуйте основні посадки з ефіроолійних і кислими травами: часник, м'ята, кропива, щавель, розмарин, материнка, лаванда, естрагон і ін .;
- Застосуйте сидерати - зелене добриво у вигляді однорічних злаків і бобових, подрібнених і забитих в землю: жито, гречка, овес, вика, люцерна, гірчиця і ін.