Способи заробітку залежать від розташування угідь, родючості грунту, віддаленості від великого міста і інструментів, які є у фермера. Такий бізнес може бути цілорічним і сезонним. У статті розглянемо найпоширеніші варіанти ведення власної справи в селі.
Який вид бізнесу вибрати
Щоб почати бізнес, можна скористатися власними земельними угіддями або взяти город в оренду. Розмір поля безпосередньо впливає на вид діяльності, яким ви будете займатися. Невеликий земельний наділ недоцільно використовуватиме для вирощування пшениці, тому що, це вимагає транспортних витрат і важкої техніки.
На маленьких ділянках краще:
- вирощувати овочі і зелень на продаж;
- займатися садівництвом;
- вирощувати квіти;
- відкрити тепличне господарство;
- встановити пасіку.
Це найпростіші способи почати заробляти на невеликому земельному наділі. Для вирощування овочів вам знадобляться насіння і найпростіші сільськогосподарські інструменти.
Вирощувати зелень на продаж найкраще в теплицях. Спорудити невелику конструкцію можна з підручних засобів. Якщо не хочете, морочитися, можна купити недорогу готову теплицю і зібрати її за кілька годин.
Важко уявити сучасний агробізнес без спецтехніки. Поговоримо про це докладніше.
Застосування малолітражних тракторів
Якщо розмір поля більше 1 га, краще придбати спеціалізовану техніку.
В Україні дуже поширені невеликі мото- і мiнiтрактори.Вони коштують недорого і вміють робити практично те ж саме, що і габарити машини. Мототрактора китайського і українського виробництва - найдоступніший спосіб повністю механізувати ручну працю на ділянці. Розміри такої техніки дозволяють застосовувати її в невеликих садах і теплицях.
Функціонал маленького трактора безпосередньо залежить від навісного обладнання. Наприклад, для мототрактора потрібна мотоблочная навішування. Коштує вона недорого і дозволяє:
- швидко обробляти грунт;
- косити траву;
- доглядати за газоном.
При цілорічному веденні агробізнесу вартість компактної сільгосптехніки відіб'ється за кілька місяців.
Переваги бізнесу в селі:
- стабільний попит популярної на ринку продукції;
- можливість розвитку особистого господарства в повноцінний агробізнес;
- вибір відразу декількох видів діяльності;
- часте перебування в екологічно чистому регіоні;
- постійна наявність свіжих продуктів на вашому столі.
Старт в такому бізнесі не вимагає захисних капіталовкладень. При наявності дачі або будинку в селі, ведення сільськогосподарського бізнесу - дуже розумне рішення. Безумовно, це вимагає певних знань і навичок. Але на перших порах вам знадобиться мінімум у вигляді насіння, добрив і декількох рад від бувалих аграріїв.