Ніякої передоплати!

Чи потрібні права на мінітрактор?

Чи потрібні права на мінітрактор?

У сільському та комунальному господарстві часто використовується така техніка як мінітрактори. Цей транспорт універсальний та надійний у застосуванні. За допомогою нього здійснюється обробіток ґрунту на всіх етапах вирощування культур, збирання прибудинкової та придорожньої території, будівельні роботи, транспортування вантажів, заготівля корму для тварин. Перед покупкою міні-трактора, багатьох цікавить питання, чи потрібні права на міні-трактор. У цій статті ми розповімо про те, чи потрібно їх отримати та які саме документи підходять для експлуатації транспорту в Україні.

Чи потрібні права на мінітрактор, мототрактор і мотоблок?

Для всіх цих категорій діють різні правила та необхідність тих чи інших прав на керування транспортом дорогами загального користування. Якщо ви використовуєте мінітрактор або інший транспортний засіб тільки в полі, без виїзду на дорогу загального користування, то для цієї експлуатації не потрібні права. Але в багатьох випадках без виїзду на дорогу не вийде дістатися додому або потрібної адреси. Тому варто уважно ознайомитися з інформацією, як використовувати транспортний засіб та які документи для цього потрібні:Чи потрібні права на мінітрактор, мототрактор і мотоблок

  1. Мотоблок. За законом, мотоблок не вважається транспортним засобом і тому зареєструвати його не вийде. Мотоблок можна переміщатися тільки по узбіччі доріг загального користування. Для експлуатації цього транспортного засобу потрібно лише мати права хоча б категорії А, які свідчать про знання дорожніх правил.
  2. Мототрактор. Такий транспорт як мототрактор відноситься до тієї ж категорії, що і мотоблок і не вважається за законом транспортним засобом, який можна зареєструвати та їздити ним дорогами загального користування. Це не стосується сертифікованих в Україні мототракторів від виробників Скаут та ДВ.
  3. Міні трактор. Усі мінітрактори в Україні підлягають обов'язковій реєстрації в окремій держструктурі, яка не пов'язана з автомобілями. Для експлуатації мінітрактора необхідно отримати права категорії Б. Про те, як зареєструвати мінітрактор, розповімо далі.

Як зареєструвати мінітрактор та отримати права?

Перед тим як купити малогабаритний трактор необхідно ознайомитись з інформацією про те, як зареєструвати транспорт та які документи отримати на нього. Категорія прав підбирається відповідно до потужності мінітрактора. Для тракторів із потужністю двигуна менше 73, 5 кВт необхідні права категорії А1, вище 73,5 кВт - категорії А2. Для самохідних сільськогосподарських машин потрібні документи B.

Для того, щоб зареєструвати транспорт сільськогосподарського призначення, необхідно звернутися до Держпродспоживслужби. Постановка на облік здійснюється залежно від прописки протягом десяти днів власником транспорту або довіреною особою. Навісне та причіпне обладнання реєструвати необов'язково. Крім заяви, необхідні такі документи: копія паспорта, ІПН, договір купівлі-продажу, митна декларація для транспорту, привезеного з-за кордону, сертифікат відповідності, технічний паспорт і транзитні номери.

Наші бренди
  • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
  • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs