Ніякої передоплати!

Державна реєстрація трактора в Україні: правила оформлення

Державна реєстрація трактора в Україні: правила оформлення

ІНФОРМАЦІЯ У СТАТТІ НАДАНА ДЛЯ ОЗНАКОМЛЕННЯ. МЕНЕДЖЕР КОНСУЛЬТАЦІЮ НЕ НАДАЄ

Після придбання трактора кожен власник замислюється про необхідність реєстрації. Правила оформлення в Україні щороку доповнюються. Тому важливо отримувати достовірну та актуальну на цей рік інформацію.

Без державної реєстрації трактор можна перевозити лише у спеціальному транспорті за необхідною адресою. Відсутність документів про реєстрацію призводить до штрафу та незапланованих витрат.

Чи потрібно оформляти міні-трактор і саморобний трактор? Які правила оформлення сільськогосподарської техніки?

Необхідні документи для державної реєстрації трактора в Україні

У процесі купівлі сільгосптехніки слід уточнити наявність пакету документів на транспорт. Продавець повинен повідомляти точну інформацію про документи, що входять до комплекту. Без них пройти реєстрацію буде трохи складніше.

При постановці на облік у державній організації розглядатимуть такі дані:

 • Акт підтвердження покупки трактора або по-іншому видаткова накладна;
 • Заява про реєстрацію трактора;
 • Паспорт власника та його копія;
 • Копія ідентифікаційного номера;
 • Договір купівлі-продажу транспорту;
 • Якщо реєстрацію здійснює ваш представник, то необхідний документ, що засвідчує особу та повноваження на проведення процедури оформлення;
 • Митна декларація або її копія, що свідчить про ухвалу на облік при ввезенні на митну територію України;
 • Декларація на відповідність технічним даним надається виробником або його представником;
 • Сертифікати підтвердження типу техніки;
 • Під час реєстрації підтриманого трактора знадобиться свідоцтво про реєстрацію транспорту та позначку про зняття з обліку її попереднім власником.

Який термін реєстрації трактора в Україні?

Час, відведений на реєстрацію трактора в 2022 році, становить не більше 10 діб з дня покупки. Нова техніка підлягає попередньому огляду інспектора. Власник сам обирає місце огляду.

Чи потрібно проводити реєстрацію міні трактора?

Хоча міні трактор має компактні розміри і порівняно з повноцінним агро транспортом невелику потужність, все ж таки його слід оформляти у державному відділі реєстрації сільгосптехніки.

Незважаючи на те, що міні трактор найчастіше знаходиться на полі поза дорожнім рухом, є необхідність у виїзді на загальну дорогу і в такому разі без документів на техніку не обійтися. Як і під час реєстрації трактора, міні модель повинна оформлятися протягом 10 діб після покупки.

За цей час покупець подає заяву та приносить такі документи для реєстрації:

 • Копії паспорта та ідентифікаційного коду;
 • Договір купівлі-продажу або дарчість, що підтверджує законну купівлю;
 • Документи довіреної особи, якщо власник довірив реєстрацію трактора йому;
 • Свідоцтво відповідності;
 • Митна декларація для реєстрації трактора, купленого за межами України;
 • Технічний паспорт.

Які права потрібні для трактора та міні трактора?

На сільгосптехніку також потрібно отримати права. Залежно від потужності трактора та його типу. Для транспорту потужністю менше 73,5 Кв необхідне оформлення прав категорії А1, якщо ж трактор потужніший за цей показник, то А2. Для самохідних машин, що застосовуються сільському господарстві, отримуєте права категорії B.

Як пройти реєстрацію трактора без документів в Україні?

Буває й так, що техніку куплено без документів. Для реєстрації трактора потрібно подавати позов до суду, щоб визнати право власності. У суді знадобиться два свідки, які підтверджують дані.

До державної служби реєстрації сільгосптехніки подається заява із зазначенням номера двигуна та шасі. Ці дані потрібні для того, щоб перевірити, чи не знаходиться транспорт у розшуку.

Після цього представник організації перевірятиме на працездатність його та відправляє дані до суду, після чого розглядається можливість реєстрації.

Загальні правила оформлення трактора в Україні

Всі перераховані вище дані можна зібрати в загальні правила оформлення або реєстрації трактора:

 1. Строк реєстрації. Оформлення будь-якої сільгосптехніки, купленої на території України або за її кордоном, має розпочатися не більше ніж 10 діб з моменту покупки.
 2. Державна організація. Оформленням документів займається служба захисту споживачів та безпеки техніки.
 3. Документи. Залежно від деяких нюансів будуть потрібні додаткові документи, але до основного списку входить: паспорт та код власника, сертифікат відповідності, технічний паспорт та транзитний номер, заява для реєстрації трактора.
 4. Необхідність отримання прав. Залежно від потужності та типу трактора слід отримати права відповідних під пункти категорій.
 5. Саморобна техніка. Під час реєстрації її потрібно перевірити її технічну безпеку та отримати висновок від інспектора.

Реєстрація саморобного трактора

Саморобний транспорт для сільського господарства також потрібно оформлювати. При оформленні саморобного трактора з найскладнішим стає необхідність перевірити його технічну відповідність безпеки. З цією метою власнику буде потрібно домовитись із фахівцями, яких порекомендує служба, про огляд саморобного транспорту.

Наші бренди
 • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
 • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs