Ніякої передоплати!

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Як вибрати генератор для приватного будинку?

Наявність автономного джерела електроенергії може знадобитися в різних ситуаціях. Навіть у районах, де є стабільне централізоване енергопостачання, внаслідок несприятливих погодних умов або з інших причин воно різко може припинитися. У результаті страждає не тільки побутовий комфорт кожної людини, оскільки постійно використовується велика кількість електроприладів.

Якщо таке відбувається на виробництві або комерційному підприємстві, де є обладнання, зупинка якого неприпустима, то це межує не тільки з ризиками короткочасної втрати прибутку, а й серйозних грошових витрат у перспективі на відновлення обладнання.

З огляду на всі можливі ситуації, однозначно краще мати власний генератор для дому. Головне - визначитися з тим, який краще вибрати. Зробити це належить на підставі кількох критеріїв, враховуючи плюси і недоліки кожної системи.

Тип живлення - бензиновий або дизельний генератор для приватного будинку

Генератор для приватного будинку підбирають за видом споживаного агрегатом палива (бензиновий, дизельний) на підставі оцінки плюсів і мінусів кожного виду. У продажу є і газові системи, проте вони поки що не особливо затребувані.

Переваги бензинових генераторів:

 • мала вага і розміри;
 • мобільність;
 • оптимальні показники потужності;
 • краща якість струму і стабільність напруги;
 • низький рівень шуму;
 • безпроблемний запуск за будь-якої температури повітря.

Переваги дизельних генераторів:

 • ширший діапазон потужності;
 • кращі можливості роботи агрегату більш тривалими циклами без перерв;
 • ширший асортимент моделей за критерієм фазності;
 • стійкість до інтенсивних і важких навантажень.

Недоліки кожен вид генератора - бензиновий і дизельний, теж має. Щодо обладнання першого типу - це менший потенціал потужності, через що його рідко застосовують як постійне джерело електричної енергії, а також висока вартість самого палива. Дизельний генератор можна вибрати і дуже потужний, навіть для стабільного постачання приватного будинку в кілька поверхів з великою кількістю різної техніки. Однак варто відразу враховувати такі недоліки, як висока ціна обладнання, підвищений рівень шуму під час його роботи.

Якої потужності вибрати генератор для будинку?

Від показника потужності безпосередньо залежить ціна генератора. Апріорі дизельний генератор обійдеться дорожче, ніж бензиновий, проте все залежить від комплексу робочих характеристик. Правильно вибрати генератор для будинку за потужністю необхідно для того, щоб:

 • обладнання якнайкраще забезпечувало стабільне і безпроблемне енергопостачання кожного виду техніки в будинку;
 • генератор був фінансово рентабельним, враховуючи не тільки вартість палива, а й обслуговування системи в довгостроковій перспективі.

Зазвичай, коли потрібно визначити, який вибрати генератор для дому - бензиновий чи дизельний, орієнтуються на такі показники:

 • до 3 кВт - це оптимальний варіант для дачі або будинку, де постійно використовується тільки освітлення кімнат, холодильник, ТВ;
 • від 5 до 7 кВт потрібен генератор, якщо кількість електроспоживачів набагато більша;
 • від 7 до 10 кВт потужності - такий бензиновий або дизельний генератор краще вибрати, якщо передбачається підключення бойлера, котла автономного опалення, електрообігріву підлоги тощо.

Розрахунок зазвичай роблять на підставі сумарної потужності всіх без винятку електроприладів у будинку. Обов'язково враховується технічний зазор безпеки до 10-15%, щоб виключити роботу обладнання на максимальних навантаженнях, що пов'язано з ризиками передчасного виходу з ладу.

Інші нюанси вибору

У продажу представлені моделі різного класу. Тому відразу потрібно зорієнтуватися, де і як буде встановлено генератор, як часто планується його використовувати. Якщо це буде стабільне енергопостачання, то вибирається стаціонарний генератор дизельний. Під нього необхідно облаштувати окреме приміщення, згідно із загальноприйнятими будівельними нормами і технікою безпеки.

Якщо планується задіяти генератор як альтернативне джерело живлення в екстрених ситуаціях, то досить вибрати бензиновий агрегат мобільного типу, який зручно переміщати з одного місця на інше.

Також враховується принцип запуску генератора - ручний або електро, рівень захисту від перегріву, збоїв розподілу напруги, короткого замикання.

Наші бренди
 • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
 • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs