Ніякої передоплати!

Саморобний мотоблок: з чого почати?

Саморобний мотоблок: з чого почати?

Доглядати за невеликої квіткової грядкою цілком під силу і вручну, однак для обробки масштабного ділянки в городі або поле, розумніше буде скористатися перевагами механізованої техніки. Найпростішим агрегатом здатним впоратися з більшістю сільгосп завдань є мотоблок.

Основа конструкції

За своєю сутністю мотоблок - це дуже простий механізм, що дозволяє впоратися з його створенням навіть не будучи досвідченим майстром. Плюсом є доступність і дешевизна матеріалів для майбутньої машини: деякі деталі можуть бути у вас в гаражі, інші ж можна купити у сусідів або на ринку запчастин - підійдуть елементи з ретро мопедів, бензопил, мотоциклів, сільгосптехніки. Різношерстість походження деталей ніяк не позначається на цільної зібраної конструкції мотоблока.

Послідовність складання

Одним з еталонів при створенні мотоблока вручну вважається модель авторства В. Архипова:

  • Перш за все слід приварити зірочку на ходовий вал, потім поставити обгонні муфти і корпусу з підшипниками. Функцію диференціала при цьому, візьмуть на себе монтовані муфти.
  • Наступним кроком ставимо колеса разом з рамою, а на неї - кермо з плугом і тягу (телескопічну). При такій схемі на машину ставлять особливий тип коліс, призначений для поліпшеного зчеплення з поверхнею. При бажанні можна монтувати і звичайні шини, хоча це знизить рівень зчеплення з грунтом.
  • Потім парою дугоподібних труб (з рами моторолера) потрібно з'єднати раму мотоблока з елементами підвіски мотора, а між трубами - розмістити бак з паливом.
  • Приварите до рами кронштейн має на кінці сталеву вісь (довжина 15 см). На неї потім необхідно підвісити двигун з підвіскою. Залишається закріпити ці елементи до дугоподібним бічним трубам рами.
  • В останню чергу виконується монтаж вторинного вала, протягування ланцюга і тросів управління.

Існує безліч модифікацій даної технології, тим не менш оригінальний спосіб характеризується рядом значних плюсів. Шарнірне з'єднання елементів конструкції дозволяє оператору змінювати напрямок руху при експлуатації пристрою, не виробляючи виймання плуга. Якщо ви зупинитеся на кресленнях зі створення техніки з жорстким типом з'єднання деталей, це зробить ваш мотоблок складним для маневрування, а процес його використання скрутним.

Початковий спосіб розташування осі плуга під малим кутом відносно боку руху дозволяє уникати занесення техніки, який має місце в більшості схем аналогів, коли машина виводиться в бік рухаючись вперед і зустрічаючи опір ґрунту. Також, на відміну від інших моделей, оригінал регулює глибину оранки автоматично (завдяки обладнанню польовий дошкою, що служить підйомної силою при заривании плуга).

У підсумку, ми розібралися як зробити мотоблок своїми руками, а вибір конкретної схеми для створення свого агрегату залежить від вашого бачення і цілей.

Наші бренди
  • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
  • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs