Ніякої передоплати!

У яких випадках необхідні права на квадроцикл та яку категорію відкрити в Україні?

У яких випадках необхідні права на квадроцикл та яку категорію відкрити в Україні?

ІНФОРМАЦІЯ У СТАТТІ НАДАНА ДЛЯ ОЗНАКОМЛЕННЯ. МЕНЕДЖЕР КОНСУЛЬТАЦІЮ НЕ НАДАЄ

У яких випадках необхідні права на квадроцикл та яку категорію відкрити в Україні?

Якщо з категоріями прав на мотоцикл, легковик все зрозуміло давно, то квадроцикл – це відносно новий вид транспорту. Тому в групах соціальних мереж, форумах часто точаться суперечки на рахунок отримання прав водія на рахунок посвідчення на ATV.

Проблема в тому, що всі чудово знають, що така техніка як квадроцикл призначена більше для пересіченої місцевості, наприклад, поїздок по горах, піску, через броди, степи, ліс. У плані отримання прав не все однозначно. Тому розглянемо докладніше такі питання:

 • До скільки кубів не потрібні права на квадроцикл?
 • На яких квадроциклах можна їздити без прав?
 • У яких випадках не потрібний дозвільний документ для водіння в Україні?
 • Що буде, якщо не здати на права?
 • Яка категорія потрібна?
 • Які документи для управління квадроциклом потрібні, щоб отримати права?
 • Де здати на права?

Оскільки до квадроциклів придивляються співробітники дорожнього патруля, рекомендуємо ознайомитися з корисною для себе інформацією.

Для якої потужності не потрібні права на квадроцикл в Україні? Коли можлива їзда без них?

Згідно з чинною законодавчою базою України їзда без прав по шосе можлива, якщо кубатура двигуна не перевищує 50 кубів (квадроцикл). Як правило, це мініатюрний ATV з електромотором. Таким чином, якщо у вас квадроцикл на 49 кубів і 4кВт потужності, то права не потрібні.

Транспорт має максимальну швидкість не більше 15-20 км/год. При цьому виробники встановлюють на ці моделі додатковий обмежувач швидкості, пульт з дистанційним (аварійним) вимкненням двигуна, чотириточкові ремені. Також не потрібні права на всюдихід для дитини чи підлітка.

Щоправда, допустима відсутність прав не поширюється, якщо квадроцикл до 200 кубів експлуатується на шосейних дорогах. Тобто 125 кубів або 150 кубів квадроцикл краще експлуатувати у дворі в селі, бездоріжжям у лісовій або степовій місцевості. У даному випадку також посвідчення водія не потрібно. Шосейними дорогами транспорт краще перевозити на лафеті, іншому, призначеному для перевезення транспорті.

Також квадроцикл із двигуном на 200-800 кубів повинен мати:

 • спеціальну оптику (стоп-сигнали, сигнали поворотів, фари ближнього та далекого світла);
 • дзеркала заднього виду;
 • спеціальні шини.

Водій квадроциклу в Україні повинен мати відповідне екіпірування та шолом. Спеціальний одяг та головний убір, це не тільки гарна атрибутика, але й те, що вас захистить під час падінь, від ударів гілками, якщо кататиметеся в лісі.

Підсумуємо, посвідчення водія не потрібне, якщо ви переміщаєтеся тільки за дикою природою. У такому разі їзда без прав є законною, незалежно від кубатури двигуна. Для асфальтованих доріг набувають вимоги про наявність посвідчення від 50 кубів.

Що буде, якщо не отримати права на квадроцикл в Україні?

Останнім часом на ці всюдиходи все частіше звертають увагу співробітники ДПС. Перевіряється не тільки посвідчення водія, але і такі дрібні порушення як відсутність дзеркал заднього виду або шолома. Тому рекомендуємо отримати права на ТЗ, як тільки ви купили всюдихід. Їзда без прав загрожує штрафом та відправлення МС на штрафну стоянку.

Перелічимо мінуси:

 1. Їзда без прав – штраф від 510 до 595 грн.
 2. Пеня за відсутність страховки та реєстрації.
 3. Конфіскація техніки з її подальшим відправкою на штрафну стоянку, де утримання мотовсюдихода коштуватиме до 100-150 грн на добу.

Таким чином витрати на отримання права коштуватимуть 4-6 тисяч гривень, враховуючи, що квадроцикл простоюватиме на штрафному майданчику 30-40 днів.

Вам буде дешевше, якщо у вас відкрита категорія. Ми рекомендуємо отримати права на керування автомобілем, оскільки додаткові навички гарантують безпеку на дорогах не тільки для водія, а й інших учасників шосе. Проблема в тому, щоб отримати права, необхідно досягти повноліття – 16 або 18 років, залежно від категорії.

Яка категорія потрібна в Україні?

У деяких джерелах пишеться, що потрібна категорія на права А1. В інших, що така техніка, як квадроцикл, вимагає відкриття категорії В1. Перший і другий варіант вірні, але перед тим як піти та отримати документи, потрібно подивитися у паспорт, що йде до квадроциклу:

ПСМ – у разі відкривається категорія А1. Сюди відносяться документи машиніста-тракториста.

ПтС – тоді відкривається категорія В1. Сюди належить транспорт, який має кубатуру до 150 кубів.

Перша абревіатура зустрічається часто, друга – дуже рідко. Також вага транспорту не повинна перевищувати 400 кг. Якщо у вас відкрита категорія, то по-новому вчитися, щоб здати права, немає необхідності.

Як оформити права для водіння квадроцикла в Україні?

Крім віку повноліття, щоб отримати посвідчення на категорію, необхідно виконати:

 • пройти медичну комісію та отримати право на водіння квадроциклом;
 • пройти повне навчання;
 • скласти іспит у найближчій ділянці МВС.

Щоб не було штрафів та непорозумінь, щоб отримати права на квадроцикл, рекомендуємо запитувати акредитацію та ліцензію установи. У такому разі посвідчення водія буде легітимним.

Які документи потрібні, щоб отримати права на квадроцикл в Україні?

У цьому випадку потрібні такі документи на квадроцикл:

 • паспорт громадянина України;
 • копія номера ІПН;
 • медична довідка затвердженого виду;
 • старе посвідчення водія (якщо передбачається заміна прав на квадроцикл).

Після того, як ви пройшли комісію, навчання, змогли скласти іспит, отримуєте права на категорію В1 на 30 років.

Де можна отримати права на квадроцикл в Україні?

Коли ви розібралися з усіма питаннями та нюансами, зібрали пакет документів, вибрали акредитовану автошколу, необхідно дізнатися, що входить у навчання та іспит. Спочатку ви проходите внутрішню перевірку у школі. Тільки після того, як ви змогли скласти теоретичну та практичну частину на квадроцикл, тільки тоді допускаєтеся до іспиту у МРЕО чи Держтехнагляді. Тут ви проходите останній іспит. Якщо ви провалюєте іспит, доведеться знову оплачувати державне мито і перездавати.

Сподіваємося, ми відповіли на всі ваші питання щодо підготовки документів з керування цим транспортним засобом.

Наші бренди
 • © 2012—2024 Moto-Kosmos™ Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело..
 • Ми приймаємо    
Створення інтернет магазину і технічна підтримка — Etechs